Wracamy do normalności, czyli pierwsza zbiórka po kwarantannie…

W sobotę 20.06. po raz pierwszy od ogłoszenia kwarantanny spotkałyśmy się na zbiórce drużyny. Była to wspaniała okazja do zobaczenia wszystkich przyjaciółek z drużyny i przeżycia kolejnej przygody. Oprócz zbiórki w sobotę odbyło się również spotkanie z rodzicami, na którym rodzice Szkwałek dowiedzieli się trochę więcej o naszej działalności, a także o obozie.

Przyszłyśmy na zbiórkę i szybko okazało się, że nadszedł czas na przygodę! Nasz statek się rozbił, a my znalazłyśmy się na Wyspie Żywiołów. Na szczęście znalazłyśmy list w butelce i mapę, dzięki temu odszukałyśmy innych rozbitków. Razem z nimi stworzyłyśmy Sygnał, dzięki któremu wydostałyśmy się z wyspy.

Po fabularnej części zbiórki przyszedł czas na apel. W rozkazie zostały otworzone i zamknięte sprawności, wiele harcerek zdobyło odznakę Pogotowia Harcerek i Harcerzy oraz odznakę HS Lednica 2020. Gratulujemy wszystkim!!! Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs na Drużynowego Mola Książkowego, którym została Larix. Gratulacje!

Na sam koniec Luna poprowadziła kominek, podczas którego Aspen, Agri i Montis przeszły do „Łączniczek”.